مقالات

رز جاودان؛ هدیه‌ای خاص و زیبا

رز جاودان؛ هدیه‌ای خاص و زیبا

امروزه افراد برای هدیه دادن از گل‌ها استفاده می‌کنند. گل رز یکی از محبوب‌ترین گل‌ها در سراسر جهان بوده و به دلیل زیبایی که دارد، اغلب افراد برای هدیه دادن از این گل استفاده می‌کنند. حال نمونه جدیدی از این رز با نام رز جاودان پا به میدان گذاشته است. در این مطلب قصد داریم روش ساخت رز جاودان را برایتان بگوییم. پس تا انتها همراه ما باشید.

روش ساخت گل رز جاودان

معرفی رز جاودان

قبل از هر سخنی، ابتدا بهتر است به معرفی پدیده جدید این روزهای بازار گل یعنی گل رز جاودان (Eternal Roses) بپردازیم. این گل همان گل رز است. روش ساخت رز جاودان اینگونه است که با استفاده از تغییرات ژنتیکی خلق و خوی رز معمولی، این گیاه جاودانه می شود. این تغییرات موجب افزایش ماندگاری گیاه مزبور شده است. این گل به آب، خاک و یا نور نیاز ندارد.

جعبه شیشه ای گل رز جاودان

روش تولید رز ماندگار و افسانه‌اش

حال قصد داریم ایده و روش ساخت رز جاودان را برایتان بگوییم که این گل از کجا آمده است.

در روزگاران قدیم، شاهزاده‌ای ستمگر و خودخواه درون قصری زیبا زندگی می‌کرد که این شاهزاده جوان بسیار زیبا بود. شاهزاده هرچه آرزو و خواسته‌ای داشت، وقتی آن را به زبان می‌آورد خیلی سریع برآورده می‌شد. فصل سرما رسید و در یک شب، پیرزنی که در سرمای استخوان سوز بیرون مانده بود، به دنبال جایی برای ماندن می‌گشت که به قلعه پادشاه روی آورد. شاهزاده تا او را دید، خنده‌ای کرد و ظاهر زشت پیر زن را مسخره کرد و پیرزن نا امید شد.

پیرزن قصه‌ما که جادوگر بود تصمیم به ادب کردن شاهزاده گرفت. او شاهزاده را به شکل یک حیوان زشت و بزرگ درآورد و قلعه پادشاه را با تمام خدمه طلسم کرد؛ اما پیرزن دو هدیه برای شاهزاده گذاشت. یک آیینه جادویی که شاهزاده از طریق آن می‌توانست اتفاقاتی که در دنیا می‌افتد را ببیند و هدیه دوم یک غنچه رز جادویی بود که پیرزن به شاهزاده داد.

داستان رز جاودان از این‌جا بود که شروع شد و آن گل رز جادویی که در داستان دیو دلبر بود، ۲۱ سال عمر کرد. پس از آن طلسم‌ها باطل شدند و همه به سرجایشان برگشتند. به همین دلیل است که رز جاودان به گل رز دیو و دلبر نیز مشهور است.

روش ساخت رز جاودان در شیشه

تاریخچه ساخت رز جاودان

روش ساخت رز جاودان حدود ۴۰ سال پیش و به شکل اتفاقی پیدا شد. در یک آزمایش اتفاقی، برخورد پارافین با گلبرگ‌های گل موجب شد تا به این قضیه پی برده شود. از این آزمایش نتیجه‌گیری شد که تماس گلبرگ‌ها با پارافین علاوه برتازه ماندن گل، موجب خشک نشدن و طولانی شدن عمر گل می‌شود.

حدود ۱۳ سال بعد از این آزمایش، شرکت انیمیشن‌سازی دیزنی با تولید کارتون دیو و دلبر، موجب ساخت رز جاودان شد. پس از پخش این کارتون، شرکتی در انگلستان شروع به تولید رزهایی با ماندگاری زیاد کرد. آن‌ها از پارافین یا گلیسیرین استفاده کردند و همین کار موجب شد تا ماندگاری گل به بیش از ۳ سال برسد و همچنین زیبایی گل نیز تغییر نکند.

در حال حاضر کمپانی معروفی در اکوادور آمریکای جنوبی از روش ساخت رز جاودان استفاده کرده و شروع به تولید آن نموده است. این گل اسم‌های دیگری مانند رز ماندگار، رز دیو دلبر، رز مومیائی، رز ابدی و غیره دارد.

مراحل ساخت رز جاودان

روش ساخت رز جاودان ساده نیست و دارای بخش‌هایی حرفه‌ای است که زمان تشکیل این گل حداقل یک هفته طول می‌کشد.

مانطور که گفتیم برای تشکیل این گل، رزهای معمولی را تغییر ژنتیکی می‌دهند و سپس بعد از طی این مرحله ساخت رز جاودان شروع می‌شود. مراحل ساخت این محصول ویژه عبارتند از:

  1. این گونه رزها مقاومت بالایی داشته و زمانی که رشدشان به صورت کامل انجام گیرد، آن‌ها را می‌چینند
  2. پس از چینش گل‌ها به روش دستی، آن‌ها را به کارخانه تولید می‌برند. در کارخانه تلاش می‌کنند با انجام فرآیندهای گوناگون، رنگ و تازگی گل تثبیت شود
  3. سپس رطوب گل‌ها را به صورت کامل گرفته و درون محلول دارای الکل قرار می‌دهند تا گل رز رنگ خودش را از دست بدهد
  4. بعد از سفیدشدن کامل گل، گلیسیرین یا پارافین را افزوده و سپس با استفاده از روش‌های طبیعی گل‌ها را رنگ می‌زنند
  5. با طی کردن این مراحل، گل رز به جاودانگی خودش رسیده و برای فروش به بازارها صادر می‌شوند

اکنون که با روش ساخت رز جاودان آشنا شدید، لازم است در خصوص نحوه نگهداری از آن هم قدری بخوانید.

بسته بندی روش ساخت رز جاودان

نحوه نگهداری از رز جاودان

نحوه نگهداری گل رز جاوان نیز بسیار مهم است زیرا نگهداری صحیح آن در عمر گل تأثیرگذار خواهد بود.

۱- جعبه شیشه‌ای

تلاش کنید رزها را درون باکس‌های مخصوصشان نگهداری کنید تا آلودگی بر روی آن نشیند.

۲- نور و رطوبت

دما و میزان رطوبت از فاکتورهای مهم نگهداری از این گل است. باید تلاش کنید که رطوبت و نور مستقیم به این گل نرسد. همچنین حواستان باشد که به این گل آب ندهید.

۳- لمس کردن

از تماس گل با دست جداً خودداری کنید. شاید فکر کنید که این گل سمی است و به همین دلیل امکان لمس را ندارید، ولی باید به شما بگوییم که اشتباه می‌کنید. چرا که لمس کردن گل با گذشت زمان باعث می‌شود، مواد روی گلبرگ‌‌ها از بین برود و گلبرگ‌ها آسیب ببینند.

هدیه ای از جنس گل رز جاودان

گل رز جاودان، یک هدیه ماندگار

در این مطلب روش ساخت رز جاودان را برایتان گفتیم. همچنین فخمدید که ایده ساخت گل از کجا آمده و نحوه نگهداری این گل به چه صورت است. اگر قصد خرید گلی را دارید که خاص و زیبا و در عین حال ماندگار باشد، گل رز جاودان همان چیزی است که شما می‌خواهید.

 

برای خرید انواع باکسهای گلهای جاودان اینجا کلیک کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید